Dükkan 1887

“24 saat açık 24 saat satış”

Foça Otel 1887 ‘yi yeniledikten sonra girişteki bir köşeyi dükkana dönüştürdük. Hobi olarak yaptığım çalışmaları “dükkan” da satışa sunmaya başladık. Beğenilerin olumlu olması bizi çok mutlu etti. Dolayısıyla çalışmaların hızı da arttı.

On beş sene önce ahşap boyama çalışmalarına başlamıştım. Ancak bir süre sonra işlerin yoğunluğundan ne yazık ki bırakmıştım. Emeklilikle birlikte hobilerime dönüş oldu. Üç senedir İzmir Bostanlı’da Boyacı Kedi Atölyesine devam ediyorum. İlk önce otelimizin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yaptım. Daha sonra “Dükkan” için küçük objeleri boyamaya başladım. Vintage ve country tarzlarını seviyorum. Dolayısıyla çalışmalar bu yönde oluyor.

Dükkanımızın vazgeçilmez ürünlerinden biri de reçellerimizdir. Reçellerimizi kahvaltıda ikram için yaptık. Onlardan beğeniler ve öneriler aldık. Önerileri ise satışa sunmamızdı. Biz de bu doğrultuda yaptığımız reçellerin miktarını arttırıp satışa koyduk. Misafirler kahvaltıda beğendikleri reçelleri otelden ayrılırken “Dükkan”dan alabiliyorlar.

Reçel yaparken kullandığımız meyveleri pazardan yerel üreticilerden temin ediyoruz. Bu arada Kozbeyli Köyü’nde bir bahçemiz bulunuyor, oraya birçok meyve ağacı diktik ve önümüzdeki yıllarda kendi ağaçlarımızın meyvelerinden reçel yapıyor olacağız. Reçellerimizi geleneksel yöntemlerle katkısız olarak yapıyoruz. Benim en gözde reçelim ise KARABAŞOTU reçeli. Lavanta türevi olan Karabaşotu Foça ’nın tepelerinde mart ayında toplanıyor. Otun üzerindeki minik çiçekler tek tek ayıklanıyor ve reçele dönüştürülüyor.

Bir başka ürünlerimiz de sabunlarımız. Sabun yapımında kullandığımız zeytinyağı Kozbeyli Köyü’ndeki zeytinlerimizin yağındandır. Sabunlarımızda kostik kullanıyoruz. Ancak yapımından 3 ay sonra satışa sunuyoruz. Bu konuda sizleri bilgilendiriyoruz.

Ve zeytinyağı. Dükkanımızın daimi üyesi. Kozbeyli Köyü’ndeki zeytinliğimizin yağları. “Delice Zeytin”inden çıkardığımız zeytinyağı ise özelimizdir.