Foça Karakum Plajındaki İmkanlar ( 2018 )

0
17
https://www.focaotel1887.com
https://www.focaotel1887.com

Foça Karakum Plajındaki İmkanlar Nelerdir?

Foça Otel 1887; İnsanlar yoğun tempolardan bir an önce kurtulmak, denize girip rahatlamak ister. Bu fikirde olan  herkes de yaz tatilinin bir an önce gelmesini ister. İnsanlar yaz tatilinde aileleri ile birlikte gidip denizin tadını çıkarmak ister. Bu anlamda insanlar genelde güney kıyılarını ve Ege sahillerini tercih ediyor. Çünkü buralar tatil olarak hazırlanmış, tatil olanağının fazla olduğu bölgelerdir. Gerek tatilciler gerekse yerli halk yaz gelmesiyle birlikte soluğu denizde alır. Ancak insanlar denize girecekleri yerin kaliteli olmasına dikkat eder. Özellikle tatilci nüfusunun fazla olduğu yerlerde plajlardaki hizmetler kalabalıktan dolayı aksadığı için insanlar denize girecek plaj seçme konusunda sıkıntı yaşayabilir. Ancak her türlü kalabalığın üstesinden gelebilen tatilcilere kaliteli hizmet imkanı sunan plajlarda bulunuyor. Bu plajlardan bir tanesi de İzmir Foça’daki Karakum plajıdır.

Karakum Plajındaki İmkanlar

Karakum plajı Foça belediyesine bağlıdır ve buranın işletme işlemlerini belediye yürütmektedir. Plajı belediyenin işletmesinin deniz severler için olumlu bir durum olduğunu belirtmek gerekir. Çünkü plajda düzen vardır ve su oldukça temizdir. Ayrıca plajdaki görevliler güler yüzlü ve yardımseverdir. Plajda güvenlik üst seviyede, herhangi bir duruma karşı kurtarma timi hazırdır. Plaj aile tipidir. Bu yüzden herkes elini kolunu sallaya sallaya giremez ve kimse kimseyi rahatsız edemez. Plajın denize girilen kısmında su seviyesi belli bir yerden sonra yükselir. Bu yönü ile çocuklar için belli noktaya kadar tehlikesidir. Plajın denizin gerisindeki kısmında plaj voleybolu alanı bulunuyor. Ayrıca plajda kaydıraklar ve çeşitli kayacaklar bulunuyor. Bu sayede tatilciler denizin keyfini rahatça çıkarabiliyor.

Karakum Plajındaki Diğer İmkanlar

Karakum plajının girişinde güvenlik bulunuyor. Plajın hemen girişinde kafeterya ve oturma alanı bulunurken biraz ileride şezlong alanı bulunuyor. Tatilcilere oldukça uygun fiyatlarla plaja girilip şezlong da güneşin, denizin ve kumsalın tadını çıkarma imkanı sunuluyor. Ayrıca Karakum plajındaki duş alanları da özel olarak hazırlanmış ve tatilcilerin kullanımına sunulmuştur. Plaj Mavi Baraklı olup bütün plaj kurallarını taşımaktadır. Bu kuralların başarı ile uygulanması ve tatilcilere güzel bir deniz keyfi yaşatılması Karakum plajının imkanları arasında yer alır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here