Foça’da Tekne Turu İle Nereler Gezilir? ( 2018 )

0
32
https://www.focaotel1887.com
https://www.focaotel1887.com

FOÇA TEKNE TURU

Foça Otel 1887; Tatil ve tekne turu denildiği zaman akıllara gelen ilk yerlerden biri Foça olmaktadır. İzmir’e 1 saatlik uzaklıkta bulunan Foça, şirin bir Ege kasabasıdır. Homeros Destanı’nda bile adı geçen Foça’nın sembolü fok ve horozdur. Fok denilince akıllara deniz gelmektedir. Foça denizi ile ünlü bir ilçedir.

Foça’nın ünlü denizinin güzelliğini yakından görmenin tek yolu tekne turlarıdır. Denizden açılınca karşılaşılan eşsiz manzara, kolay kolay başka yerlerde görülememektedir. Bu nedenle bu şirin kasabaya gidenler Foça’da tekne turu ile nereler gezilir? Sorusu için gitmeden inceleme ve araştırmalar yapmaktadır. Tekne turu ile Foça’da gezilebilecek birçok nokta vardır.

Foça Turları ve Rotaları

Foça tekne gezilerinde ilk durak, hikâyesi eski Antik Çağlar’dan günümüze kadar ulaşan ve Akdeniz fokları koruma alanı olan Siren kayalıkları olmaktadır. Bu kayalıklarda genelde yüzme molası verilir. Bu sayede eşsiz ve tertemiz denizin ve yüzmenin keyfi çıkarılır.
Siren kayalıklarının sonunda yer alan ve haritalarda Hayırsız Ada olarak geçen adadan biraz uzaklaşınca Mustafa Kemal’in profilden yüzüne benzeyen bir ada görülmektedir. İlerleyen rota, Yeni Foça ve Foça arasında bulunan Ayanı koyuna ilerler. Mavi ile yeşilin bir arada sunulduğu cennet misali bu koyda yüzme ve yemek molası verilmektedir. Sonrasında ise Fener Adası görülür.

Foça tekne turunda gezilebilecek alanlardan biri de Orak Adasıdır. Yine deniz ile bütünleşen bir ada olan Orak Adasında hem denizin hem de doğanın tadı bir arada çıkarılır. Bu gezi esnasında Kosova Plajında da mola verilmektedir. Tertemiz denizi ve kumu ile hem güneşlenmenin hem de yüzmenin tadı sonuna kadar çıkarılmaktadır.

Foça tekne turlarında sık sık gidilen rotalardan biri de Güvercin Adasıdır. Foça’nın güzelliklerinin bir arada bulunduğu Güvercin adasında eşsiz doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Foça’nın meşhur turlarından biri de İncir Adasıdır.

İncir adasının da güzellikleri görüldükten sonra İngiliz burnu açıklarında da deniz, güneş ve doğanın tadı çıkarılır. Foça’nın doğasının ve denizinin bir arada sunduğu tatları görmek için yapılabilecek en güzel aktivite Foça tekne turlarıdır. Farklı rotaların gezildiği turlar, günlük ve konaklamalı olarak değişmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here