Mavi renk sonsuzluğu ifade ettiği için her zaman kişilere huzur ve dinginlik sağlamıştır. Barışın, sevginin ve güzelliğin rengi olmuştur. Foça Otel 1887 içerisinde var olan havuzumuz da konaklayan misafirlerimize huzur vermektedir. Kim bilir belki suyun etkisi belki de rengin etkisi… Otelimize arka kapıdan girildiği için önünde kalan gizli bir bahçenin içinde havuz olabileceği bazen misafirlerimizi şaşırtmaktadır. Limon selvi, mandalina ve limon ağaçlarının arasında kalan bahçemizde vakit geçirerek havuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

Foça Otel 1887 Havuzu, açık yüzme havuzu olup, serinleme amacı ile bahar ve yaz aylarında kullanılmaktadır. Basamak kısımlarında yer alan jakuzi ise sıcaktan bunaldığınızda hem masaj etkisi sayesinde sizi rahatlatır hem de serinlemenize yardımcı olur. Havuzun derinliği 140 cm olduğu için yüzme bilmeyen yetişkinler için de kullanıma uygundur.

Havuzun kenarında yer alan şezlonglarımızda güneşlenirken soğuk içecekler de içme veya aperatif yiyecekler sipariş edebilme imkanınız bulunmaktadır.

Kış aylarında havuzumuz kullanılmamaktadır; ancak havuzumuzun suyu doludur, böylelikle dış etkenlere karşı havuz yüzeyimiz ve yapısı daha iyi korunabilmektedir. Havuz temizliği tıpkı yazın olduğu gibi kış aylarında da devam etmektedir. Havuzumun ilaçlaması ise elle değil, otomatik olarak makine tarafından yapılmaktadır. Böylelikle klorun fazla gelme ihtimali de ortadan kalkmaktadır.

Kış aylarında bahçede vakit geçirmek isterseniz havuz kenarındaki masalarda sıcak içeceklerinizi yudumlayarak, derginizi veya kitabınızı rahatlıkla okuyabilirsiniz. Kışın güneşli havalarda bahçede keyifli sohbetler yapabilirsiniz.

Foça’ da ki Büyük Eviniz

Foça Otel 1887