Foça Otel 1887 ‘de konaklayarak, Foça Otel 1887 kahvaltısını havuz başında veya kışın şömineli sobanın etrafında, kendi evinizin mutfağında aile sıcaklığı gibi bir ortamda yaparak kendinizi şımartabilirsiniz. Böylelikle güne ayrı bir güzellik katarak gününüzü keyiflendirebilirsiniz .Sakinlik içinde, kuş cıvıltılarıyla, keyifli sohbet eşliğinde yaptığınız kahvaltı kuşkusuz ki unutulmaz olacaktır. Ege ’nin bize sunduğu nimetleri tatmak, güne taze dalından yeni kopmuş yiyeceklerle başlamak için kahvaltımızı özenle hazırladık.

Foça Otel 1887 Doğal Ürünlerimiz

Foça Otel 1887 olarak kahvaltıda olabildiğince doğal ürünleri kullanmayı tercih ediyoruz, paket ürün kullanmamaya özen gösteriyoruz. Kahvaltımızda Kozbeyli Köyü ‘nde bulunan bahçemizde herhangi bir ilaç veya kimyasal kullanmadan yetiştirdiğimiz domateslerimiz, biberlerimiz, salatalığımız yer alıyor. Kendi bahçemizden ürettiğimiz zeytinyağını kahvaltımızda kullanıyoruz. İsterseniz yeşil veya siyah zeytine, domates ve salatalığa pul biber ve kekik (bu arada kekiği de kendimiz toplayıp, kendimiz kurutuyoruz) dökerek, üzerine zeytinyağı gezdirebilirsiniz.

Anne tarifleriyle yaptığımız anne reçellerimiz yine vazgeçilmez tatlarımız arasındadır. Reçellerimizi mevsiminde üretilen meyvelerle yapıp, şeker pancarından üretilen şeker ile hazırlamaktayız. Güneşte pişirerek hazırladığımız bu reçellerin tadı damakta daha farklı bir tat bırakmaktadır.

İzmir ’lilerin daha çok bildiği sıcacık pişilerimiz de kahvaltı masasında bulunuyor. Bazı yörelerde cicipapa, bazı yörelerde ise ekmek balığı denen yiyeceğe bizler yumurtalı ekmek diyoruz ve kahvaltıda hemen pişinin yanında yerini alıyor.

Evlerdeki gibi yapmış olduğumuz böreğimiz de kahvaltıda sunulan sıcak yiyecekler arasındadır. Mozaik veya havuçlu pastayı da görürseniz kahvaltımızda şaşırmayın.

Taze taze odun fırınından aldığımız ekşi mayalı, kepekli veya Alaşehir ekmeklerini de dilerseniz kızartarak sıcacık hale getirebilirsiniz. Muhacirlerin favori yemeği olan lorlu biber ise lor sevenler için düşünülmüştür. Mevsiminde bulunan meyvelerle yapılan kekimiz ve lor kurabiyemiz de unlu mamuller içerisinde bulunur.

“Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem, ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı” demiş Cemal Süreyya. Kahvaltı yaparken sevdikleriniz de yanınızdıysa o kahvaltının mutluluğu apayrıdır. Tabi kahvaltı yaparken yaptığınız mekandan yediğiniz yiyeceklere kadar her şey önemlidir.

Tüm ince detayları düşünerek hazırladığımız kahvaltıda sizleri de misafir etmek isteriz.

Foça Otel 1887, en güzel anılarınıza ev sahipliği yapmak için siz değerli misafirlerini dört gözle bekliyor.

Foça’ da ki Büyük Eviniz

Foça Otel 1887